Contacte

MINISTERUL TRANSPORTURILOR ŞI INFRASTRUCTURII DRUMURILOR
Adresa: MD-2004, mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare, 162
Tel: (+373 22) 820-712  Fax: (+373 22) 546-564
E-mail: secretariat@mtid.gov.md
 

Lista numerelor de telefoane ale salariaţilor  aparatului central al MTID

 

 

Nr.

birou.

Numele, prenumele

Funcţia deţinută

Telefon intern

E-mail

Conducerea

 

1420

Chirinciuc Iurie  (Anticamera)

Ministru

820-702

iurie.chirinciuc@mtid.gov.md

1405

Rapcea Vitalie(Anticamera)

Viceministru

820-708

Vitalie.rapcea@mtid.gov.md

1415

Bucataru Serghei

Viceministru

820-727

Sergiu.bucataru@mtid.gov.md

1403

Tofilat Oleg

Secretar de stat

820-701

Oleg.tofilat@mtid.gov.md

1407

Bagrinovski Dorina

Consilierul Ministrului

820- 738

consilier@mtid.gov.md

Serviciul audit intern

 

1202

Noviţchii Natalia

Şef serviciu

820-704

natalia.novitchii@mtid.gov.md   

Direcţia relaţii internaţionale si integrare europeană

 

1404

Cebuc Denis

Şef direcţie

820-709

Denis.Cebuc@mtid.gov.md

1404

Cacicovschii Elena

Şef adjunct

820-710

elena.cacicovschii@mtid.gov.md

Direcţia juridică

 

1408

Lisnic Iurie

Şef direcţie

820-715

Iurie.lisnic@mtid.gov.md

1408

Ciornîi Andrei

Şef adjunct interimar

238-687

Andrei.ciornii@mtid.gov.md

Direcţia drumuri şi poduri

 

1414

Cuculescu Andrei

Şef direcţie

820-725

andrei.cuculescu@mtid.gov.md

1413

Rogovei Radu

Şef adjunct

820-724

Radu.rogovei@mtid.gov.md

Direcţia transport rutier

 

1409

Ambrosi Gheorghe

Şef direcţie

820-718

gheorghe.ambrosi@mtid.gov.md

1416

Slanina Andrei

Şef adjunct

820-722

andrei.slanina@mtid.gov.md

Direcţia transport aerian

 

1417

Neaga Victor

Şef direcţie

820-730

Victor.neaga@mtid.gov.md

Serviciul transport naval

 

1203

Zaharia Igor

Şef serviciu

820-714

Igor.zaharia@mtid.gov.md

Serviciul resurse umane

 

1401

Olari Maria

Şef serviciu

820-713

Maria.olari@mtid.gov.md

                                                        Serviciul  secretariat

 

1402

Grăjdieru Emilia

Şef serviciu

820-712

secretariat@mtid.gov.md

Serviciul  financiar

 

1406

Calancea Victoria

Şef serviciu, contabil-şef

820-706

Victoria.calancea@mtid.gov.md

Serviciul  e-Transformare

 

1410

Dastic Maria

Consultant

820-728

etransformare@mtid.gov.md

Serviciul transport feroviar

 

1416

Toncoglaz Valentin

Şef serviciu

820-716

Valentin.toncoglaz@mtid.gov.md

Serviciul informare şi comunicare cu mass-media

 

1403

Vasile Dosca

Consultant

820 737

presa@mtid.gov.md

Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor

 

1411

Saviţchi Ion

Lesan Tatiana

Şef direcţie

sef-adjunct

820-719

820-719

ion.savitchi@mtid.gov.md